• Робота ЗДО в умовах адаптивного карантину

Постановою головного державного санітарного лікаря України №8 від 25.08.2021р. затверджені протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Алгоритм дій педагогічних працівників

дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №55 "Лісовий куточок" на час роботи в умовах карантину

1. Ранковий прийом дітей до ЗДО (ЦРД) проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі, на ігровому майданчику (при наявності дощу у павільоні) після проведення медичною сестрою термометрії дитини.

2. Педагогічні працівники повинні:

· носити захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Заміна маски повинна відбуватися кожні три години згідно встановленого в ЗДО маркування;

· регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування інших приміщень ЗДО, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

· утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

· самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

3. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) мають проводитися в ігровій формі та за особистим прикладом працівників дошкільного закладу.

4. На період карантину забороняється:

· використання багаторазових (тканинних) рушників;

· використання м'яких іграшок;

· використання килимів з довгим ворсом;

· перебування у вуличному взутті всередині приміщень;

· проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).

5. На період карантину рекомендується:

· проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;

· надавати пріоритет руханкам, іграм, що проводяться на відкритому повітрі;

· переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання;

· обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

· обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;

· обмежити сенсорні заняття та ігри (наприклад ліпка)

· забезпечити адаптивне харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

6. Організувати навчання вихованців дошкільного закладу в ігровій формі методам захисту в умовах поширення вірусних інфекцій та методам самооцінки і контролю стану і рівня власного здоров’я з врахуванням вікових особливостей сприйняття інформації.
7. Необхідно забезпечити максимальну ізоляцію групи з метою мінімізації контактів, дотримуватися встановленої в ЗДО маршрутизації, користуватися окремим виходом.
8. Інформувати батьків про заборону відвідування дітьми з підозрою на ГРВІ закладу дошкільної освіти.

9. Посилили контроль за дотриманням режиму миття рук. Забезпечити миття рук не менше 6-8 разів на день. Щоденно проводити п’ятихвилинки «Чисті руки» з вихованцями. Вчити дітей не торкатися брудними руками очей, носа чи рота.

10. Доступ сторонніх осіб у групове приміщення забороняється. В груповому приміщенні можуть знаходитися вихователі групи, помічник вихователя, сестра медична старша, вихователь-методист та завідувач.

11. Вихователі повинні проводити серед батьків профілактично-роз’яснювальну роботу з питань, пов’язаних з профілактикою коронавірусної хвороби (COVID-19), грипу та ГРВІ, приділяючи особливу увагу здоров’ю дітей шляхом розміщення відповідних матеріалів на сайті ЗДО та батьківських групах у форматі Viber.

12. Всі заходи з батьками проводити у форматі онлайн.
13. Забезпечити дотримання температурного режиму через чітке дотримання режиму провітрювання в групових приміщеннях.

14. Посилити контроль за організацією питного режиму.

15. У випадку підозри на коронавірусну хворобу (COVID-19) повідомити сестру медичну старшу або представника адміністрації, забезпечити ізоляцію вихованця до приїзду бригади медиків.

МОН та ЮНІСЕФ Україна рекомендують матеріали для вихователів, які можна використати у роботі з дітьми дошкільного віку:

Матеріали про те, як говорити про коронавірус із маленькими дітьми: брошура: uni.cf/2TE3JWT; відео: bit.ly/36dHGv9; вебінар для вихователів: bit.ly/36nAiNS.

Серія коротких мультфільмів про правила особистої гігієни, зокрема про миття рук, умивання, миття посуду тощо:bit.ly/36gJjbi або https://www.youtube.com/playlist?list=PLJ2-31j4oXT48JqFsFm6fSumNBjYVozcd .

Поради для батьків та вихователів “Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку”: uni.cf/2ynpXF4.

Плакати для дітей щодо дотримання карантинних норм: https://bit.ly/2ZzyNui.