Заняття, спрямовані на розвиток інтелекту, можуть не тільки навчати наших дітей, а і приносити їм велике задоволення. Систематичні інтелектуальні ігри протягом всього кількох днів дозволяють дитині досягти значних змін у своїх реакціях та сприйнятті, покращити вербальні й моторні навички.

У статті пропонуються прості та в той же час дуже корисні ігри для розвитку інтелекту вашого малюка, які в подальшому допоможуть йому оновлювати й удосконалювати отримані навички.

Десять інтелектуальних ігор для дітей від 2 до 5-ти років

Заняття на розвиток інтелекту дозволяють дитині не тільки набути корисних навичок, а і сприяють зміцненню стосунків між вами.

1. Лабіринти

Іти наліво? Чи направо? Повернутися? Чи йти вперед?.. Усі діти люблять лабіринти! Адже вони допомагають покращувати різні навички та є чудовим заняттям для розвитку інтелекту. Збірки лабіринтів доступні в різних форматах і для всіх вікових груп.

Користь, яку приносить дитині проходження лабіринтів:

  • а) Розвиток зорово-моторних навичок. Перш ніж розпочати проходження лабіринту, дитина спочатку уважно його розглядає. Таке «сканування» є дуже важливою навичкою для читання й письма. Далі дитина чітко координує рухи кисті, що утримує олівець, під пильним контролем зору.
  • б) Розвиток навичок дрібної моторики. Щоби пройти лабіринт, дитина малює всередині нього лінію, намагаючись не торкатися стінок. Для цього вона повинна мати добре розвинені м'язи кистей і передпліччя, що забезпечують тонкі й точні рухи пальців, що спрямовують рух олівця.
  • в) Навичка розв’язання завдань. Є завдання – пройти лабіринт. Малюк повинен придумати рішення. Як йому, увійшовши в лабіринт, вийти з нього або дістатись до центра? Він починає шукати різні шляхи. Уміння розв’язувати завдання – це одна з найбільш важливих навичок, необхідних у навчанні та повсякденному житті.

2. Завдання на мислення

а) Загадки для дітей. Що треба спочатку розбити, щоби потім використати? Яйце.

  • Загадки знайомлять дитину з інтелектуальним гумором.
  • Загадки – це чудовий спосіб збільшити словниковий запас вашого малюка.

б) Жарти для дітей. А і Б сиділи на трубі. А упало, Б пропало, що залишилось на трубі? І.

  • Жарти – це один з найкращих способів допомогти дитині інтелектуально розслабитись, розвиваючи при цьому мислення.

3. Вистави та рольові ігри

У малюків активно починає розвиватись уява із трирічного віку. Батькам важливо сприяти цьому розвитку, наприклад, за допомогою розігрування вистав, п'єс і рольових ігор. Проста гра, в якій ваша дитина грає роль супергероя, чарівника або принцеси, допомагає розвивати її уяву.

Приклад. Під час гри літак/вертоліт дитини зазнає аварії. Удавайте, що ви викликаєте рятувальну команду. Така гра вчить дитину керувати кризовою ситуацією безпечним способом. Усього через місяць ви помітите чудові зміни в розвитку вашого малюка.

4. Настільні ігри

Настільні ігри вчать вашу дитину:

  • Необхідності та значенню правил.
  • Командній роботі.
  • Уміти виявляти закономірності.
  • Уміти планувати заздалегідь.

Придбайте для дитини такі настільні ігри, як «Лудо», «Змійки та драбинки», шашки тощо.

5. Іноземні мови

Ви знали про це? Якщо ваша дитина розмовляє двома або більше мовами (крім рідної), їй буде легше опанувати правопис і граматику, тому що вона краще схоплює різні закономірності та здатна швидше розуміти й запам'ятовувати правила мови.

Діти ясельного та дошкільного віку максимально спостережливі та схильні до навчання. Вони кожної секунди пізнають навколишній світ. Знайомство дитини з різними мовами допоможе їй закласти потрібні основи для вивчення всього нового в подальшому житті. До того ж це в рівній мірі активує і праву, й ліву півкулі мозку, допомагає дитині розуміти новий матеріал.

Вивчення різних мов – одне з найкращих занять на розвиток інтелекту дитини у віці до 5-ти років.

6. Ігри на відкритому повітрі

Прості ігри на відкритому повітрі, такі як хованки, вибивала, стрибки, біг, чудово розвивають дитину фізично, зокрема покращують її моторні навички та координацію.

Ось деякі креативні ідеї про активний відпочинок на відкритому повітрі:

  • Садівництво.
  • Будівництво замків з піску.
  • Стрибки на батуті.

Корисно гуляти з дитиною в парку, принаймні дві години щодня.

Такі заняття також допомагають дітям швидше стати самостійними. А ще фізична активність покращує кровопостачання мозку й, відповідно, сприяє росту нових клітин.

7. Ігри у приміщенні

Ігри у приміщенні та творчі заняття, такі як малювання, розмальовування, письмо та креслення, активують у головному мозку центри творчості та навчання. Навіть лише десять хвилин таких щоденних занять можуть призвести до дивного результату з точки зору розвитку здатності дитини навчатися.

8. Читання з дитиною

Читання – це чудовий спосіб розвинути пам'ять, уяву та навички розуміння. Читання живить мозок дитини так само, як їжа живить тіло. Читайте вголос книги з оповіданнями й віршами, супроводжуйте читання класифікацією, сортуванням і пошуком відповідностей. Це покращить здатність дитини сприймати матеріал і розуміти його, а також здатність навчатись у цілому. Читання також покращує вербальні навички та словниковий запас. Дитина дошкільного віку разом з читанням набуває ранніх навичок грамотності й розвиває інтелект.

9. Спів і танці

Спів і танці приносять багато користі. Спів стимулює й розвиває важливі центри головного мозку, а танці покращують його координаційні здібності.

Трирічна дитина може легко запам'ятовувати короткі вірші. Ви також можете навчити малюка грати на (іграшковому чи справжньому) музичному інструменті, що допоможе розвинути його моторику, візуальні й голосові навички, а також координацію.

10. Спілкування

Спілкування допомагає дітям рости й дорослішати. Діти люблять товариство інших дітей. Вони люблять взаємодіяти та вчитись один в одного. Ви, напевно, помічали, що дитина набагато швидше навчалася чогось нового в товаристві інших дітей. Дитячі майданчики, парки та двори – чудові місця для взаємодії малюків. Вам буде приємно спостерігати за тим, яке задоволення вони отримують від спілкування з однолітками, як учаться один в одного.

Кiлькiсть переглядiв: 189

Коментарi