• Батькам на допомогу
Більше інформації у вкладеннях внизу сторінки

Шановні батьки! Просимо звернути увагу на:

Постанову Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», якою ми, зокрема, керуємося при ранковому прийомі дітей та організації освітнього процесу:

Вимоги щодо організації освітнього процесу

6. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал довільної форми.

Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

7. Ранкове приймання дитини до закладу та передачу після закінчення дня, проводить вихователь групи на території закладу, за межами його будівлі.

За несприятливих погодних умов приймання та/або передачу дітей відбувається в приймальних та/або роздягальних групових осередках закладу. За умови перебування на території закладу батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.

8. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60 % для ізопропілових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів.

Основним заходом гігієни рук в умовах закладу є миття рук з милом. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.

9. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.

10. На період карантину забороняється:

використання багаторазових (тканинних) рушників; використання м'яких (м'яконабивних) іграшок; використання килимів з довгим ворсом;

перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень; проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

11. Дозволено проведення культурно-виховних заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з однієї групи та за присутності одного з батьків/опікунів дитини з розрахунку однієї особи на 5 кв. метрів площі приміщення в якому проводиться захід або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі).

Проведення культурно-виховних заходів дозволяється за умови дотримання протиепідемічних заходів, використання усіма батьками/опікунами респіраторів або захисних масок, так, щоб були покриті ніс та рот, з подальшою дезінфекцією поверхонь приміщення в якому відбувався культурно-виховний захід.

Заборонено запрошення творчо-розважальних колективів та інших осіб які не є співробітниками закладу.

12. На період карантину рекомендується:

розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об'єднання/змішування груп;

обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням;

проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;

надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;

переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;

обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;

забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

Вкладення